Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Úterý 20. dubna 2021 (22:21 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Beran
Marcela - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Rarášek

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

KČT odbor 113404 Kopřivnice

Historie turistiky v Kopřivnici začíná založením KČT ve Štramberku v roce 1895. Dne 21. 12. 1932 kopřivničtí občané zakládají v restauraci "U Heisigů" svůj turistický oddíl v počtu 59 členů. Jeho předsedou se stává obchodník Emil Hanzelka. Odbor je velmi činný. V roce 1934 má členskou základnu 189 členů a patřil mezi největší v okrese.
25. února 1948 dochází v naší zemi k uchopení moci komunisty, a KČT je začleněn do ČSTV jako jeden ze spolků. V této době dochází k výstavbě Raškovy vyhlídky, opravě hradu Šostýna. Turistický oddíl mládeže buduje Bezručovou vyhlídku. Uskutečňují se pochody. Pochod "Osvobození" okolo Kopřivnice, "Lašskem a Valašskem", zimní pochod "25 km Beskydami".
Po sametové revoluci a pádu komunistického režimu v roce 1989 dochází v Kopřivnici k rozpadu turistického oddílu. Někteří členové přecházejí do turistických oddílů ve Frenštátě pod Radhoštěm, Štramberku, Příboře. Jen starší spoluobčané se organizují v kroužku rekreační turistiky, vedené panem Emilem Václavíkem.
K obnově KČT v Kopřivnici dochází 17. 1. 1999 z podnětu Josefa Poruby, který byl zvolen na ustavující schůzi 34 přítomnými za předsedu nově vzniklého odboru.
Byl obnoven pochod "Lašskem a Valašskem", zaveden nový pochod "Naučnou stezkou okolo Kopřivnice", "Noční pochod do Štramberku". Členové KČT Kopřivnice se podíleli na brigádách na chatě Skalce, opravě hradu Šostýna, opravy Raškovy vyhlídky. Každoročně je vypracován plán turistických akcí na celý rok, ve kterém dominují vícedenní letní nebo jarní zájezdy. Aktivity klubu jsou zaměřeny i na pořádání výstav a besed se zajímavými lidmi, na poznávání historie naší země. Přednášky jsou pak doplňovány následnou turistickou akcí. Zimní měsíce jsou obohacovány lyžařskými zájezdy a promítáním diapozitivů. Nedílnou součástí činnosti klubu je také pořádání společenských a sportovních akcí, např. turnaje v bowlingu, stolním tenise, šipkách. Veškeré akce klubu jsou volně přístupné široké veřejnosti. O svých akcích klub informuje na dvou nástěnkách ve městě.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Klub českých turistů KOPŘIVNICE
Josef PORUBA
---
742 21 Kopřivnice
Česko (CZ)
tel: (+420) 737 885 300

LOKALIZACE


AKTUALIZACE: Petr Holuša (Klub českých turistů) org. 56, 09.07.2007 v 06:57 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Aprílové počasí jsou časy i nečasy.
Aprílové počasí je nad ženu vrtkavější.
V dubnu se za den i devět druhů počasí sejde.
Na dubnové počasí je předem každá sázka ztracena.
Dubnové hřmění rozbíjí mrazy na mrazíky.
Bouřky v dubnu zvětšují mokré léto.
První bouřky se dostavují na křídlech jiřiček.
Přijde-li před Jiřím bouře, bude dlouho za kamny dobře.
Dokud není Jiří svatého, neboj se ty hada žádného.
Po svatém Jiří lezou hadi a štíři ze země a mají své právo.
 
20.4.2001: Ve švédském Malmö jednali ministři hospodářství a financí EU a guvernéři centrálních bank. Poprvé byli přizváni jejich partneři z kandidátských zemí. Firma Yahoo! jmenovala ředitelem hollywoodského veterána Terryho Semela. Jeho úkolem je najít nové zdroje příjmů od 192 miliónů uživatelů.
20.4.2001: V kanadském Quebeku proběhl summuit amerických států, který rozhodl, že koncem roku 2005 by mělo vzniknout Americké pásmo volného obchodu zahrnující 34 zemí (bez Kuby) s více než 800 miliony obyvatel.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz