Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranu
Úterý 11. května 2021 (08:11 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Býk
Svatava - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Rox

Fulltext
 

Časopis TURISTA

Časopis TURISTA
ČASOPIS PRO TURISTIKU A CESTOVÁNÍ


Záhy po svém vzniku v roce 1888 využíval Klub českých turistů tisk jako účinný prostředek pro spojení se svými členy i pro uvádění spolku a jeho činnosti do podvědomí veřejnosti. Proto již v následujícím roce, tedy 1889, začal vydávat svůj klubový měsíčník nazvaný prostě Časopis turistů. Ten propagoval českou turistiku a šířeji i cestovní ruch, zaměřoval se na domácí i zahraniční turistické oblasti, informoval o spolkovém působení ústředí i jednotlivých odborů, věnoval pozornost také činnosti sportovní, společenské a stavební. V některých obdobích (1895 -1921 a pak opět 1925-1933) dostávali dospělí činní členové KČT "svůj" časopis zdarma, v ostatních létech byl rozesílán za předplatné. Časopis turistů přečkával sice obtížně, ale se ctí období 2. světové války, avšak koncem roku 1944 byl pro nedostatek papíru tisk zastaven. Po osvobození pokračoval v roce 1945 až do roku 1948, takže vycházel souvisle v 60 ročnících.

V roce 1950 začal samostatně vycházet měsíčník Turistika-Horolezectví. V letech 1955 -1958, kdy se horolezecká náplň časopisu osamostatnila, nesl časopis název Turistika (od r.1962), který postupně nabýval magazínový charakter se zaměřením i na širší veřejnost a na neorganizované zájemce o turistiku.

Po změnách v organizaci po roce 1990 byl sice časopis ekonomicky ohrožen, ale podařilo se jej vydávat alespoň ve zjednodušeném provedení. Od ročníku 1996 opět vychází v plnohodnotném barevném provedení jako dvouměsíčník. Považuje se za přímého pokračovatele Časopisu turistů.Co je náplní časopisu?
- informuje o turistických akcích
- dává náměty na výlety a zájezdy
- přináší zajímavosti z domova i ze světa
- upozorňuje na zdravotní aspekty turistiky
- doporučuje turistické vybavení
- vložka "ZPRÁVY" informuje o klubové činnosti
Vložka časopisu
Zprávy


Kde mohu časopis získat?

Členové KČT si jej objednávají u svých odborů se slevou. Roční předplatné: 135 Kč pro členy KČT a pro vlastníky karty EUROBEDS; 195 Kč pro ostatní

Podrobnější obsah a informace o časopisu najdete na: www.literaplzen.cz/turista

LOKALIZACE


Typ záznamu: Časopis
AKTUALIZACE: Josef Pithart (Klub českých turistů) org. 2, 20.04.2005 v 19:18 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Déšť na svatého Mamerta přináší soužení, neboť v něm nic dobrého není.
O svatém Mamertu zima je po čmertu.
Déšť na svatého Mamerta přináší soužení, neboť v něm nic dobrého není.
 
11.5.2001: Americká pojišťovna AIG koupila firmu American General za 23 miliard USD, a stala se tak největší pojišťovnickou skupinou světa.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz